Blog

Technowood

000_emre_alaz

Bu güne kadar yapıların farklı alanlarında kullanılan ve vazgeçilmezler arasında yerini alan ahşap malzemeler konusunda Technowood devrim niteliğindeki yeni ürünleriyle kullanıcılarıyla buluşuyor.

Mimarların ve kullanıcıların gerek peyzaj alanları, gerek cephelerde yapıların doğallığa duyduğu açlıktan ötürü kullandıkları masif ahşaplar, bilindiği üzere zaman faktörü ve çevresel etkenler sebebiyle geri döndürülemez yaşlanmalar ve deformasyonlar geçirmektedirler.
Masif ürünler yatırımcılara ve tasarımcılara bu problemleri yaşatırken, nakit ve prestij kaybına yol açmaktadır. Oysa Technowood markası altında toplanan ürünler tüm bu problemleri ortadan kaldırmakta ve projelerin katma değeri olmaktadır. Yapaylıktan uzak %100 doğal ahşap kaplaması ve vernikli ürünleriyle istenilen sonuçlar elde edilmektedir. Bunun yanı sıra kullanıcıların tercihine uygun olarak üretilen ürünlerin montaj kolaylığı, yüksek mukavemet değerleri ve estetik (gerçekçi) görüntüsü tercihler sırasında Technowood ürünlerini üst sıralara yerleştirmiştir.

Technowood, özellikle dış mekan koşullarına dayanıklı olan materyallerin gerçek doğal ahşap ile kaplanmasıyla ortaya çıkan bir ürün gamını temsil eder. Temel olarak kullanılan 3 farklı materyal; Alüminyum profil ve levhalar, Alüminyum kompozit paneller, CTP (cam elyaf takviyeli polyester) profil ve levhalardır. Birçok farklı detaya sahip olan Technowood ürünleri sayesinde ahşap ile geçilemeyecek ölçüler geçilebilmekte ve tasarımcıların özgün projeler hazırlamalarına yardımcı olunmaktadır.

Technowood ürünleri iç ve dış mekanlarda ahşap ürünlerin kullanıldığı tüm mekanlarda kullanılabilir. Özellikle ülkemizde gelişmekte olan peyzaj anlayışına uygun pergola – kamelya sistemleri, banklar, saksılar ve bunlar gibi şehir mobilyaları da olmak üzere çok farklı alanlarda yüksek performanslı çözümler sunmaktadır.

Tüm bu avantajlarının yanında Technowood’un en üstün özelliklerinden biri de malzemelerin üretiminde kullanılan ağaç oranının, masif ağaç kullanımına göre %98 daha az olmasıdır. Bu şekilde günümüzde vahim yangınlar ve aşırı tüketim sonucu katlettiğimiz ormanlarımızın korunmasına da çok ciddi bir katkıda bulunmuş olur.

ALAZ AHŞAP TEKNOLOJİLERİ olarak biz de bu ürünün %100 yerli sermaye ile gelişimini sağlayıp dünya piyasasına tanıttığımız için onur ve gurur duyuyoruz.