Blog

Tecnowood Discovery Channel’da

Gelişen dünya ve değişen nüfus artışı göz önüne alındığında doğal kaynakların fazla uzak olmayan bir gelecekte hızla tükeneceği bilinen bir gerçektir. Sanayileşmenin artması ve tüketim toplumu oluşturulmasının etkisiyle son yarım yüzyılda dünya üzerindeki ormanların önemli bir bölümü kaybedilmiş bulunmaktadır. Dünyanın ciğerleri olan ağaçlar çeşitli özellikleriyle insanlık için ilaç
görevi de görmektedir. Technowood olarak, ahşabın bir lüks aracı olarak değil, ihtiyaç ve ilaç için kesilmesi taraftarıyız. Ürettiğimiz teknolojik ahşap sayesinde de insanoğlunun yaşam alanlarında ihtiyaç duyduğu doğallığı ve sağlığı bulmasının yanı sıra; ağaç kesimini minimuma indirmeyi de başardık. Bugün masif ağaç ile yapılan herhangi bir projede kullanılan ağaç miktarının sadece %2’sini kullanarak aynı projeyi aynı doğallıkta ve daha uzun ömürlü olarak tamamlayabilmekteyiz.

Technowood bu Özellik ile USA Discovery Channel Kanalındaki Innovations programına konu olmuştur. Technowood ile ilgili bölümü aşağıdan izleyebilirsiniz.