Blog

Iconic Awards 2019’dan ‘ALUSIDING’ e ‘İnovatif Malzeme’ Kategorisinde Birincilik Ödülü!

Technowood’un dayanıklı materyallerin doğal ahşapla kaplanması metoduna dayanan devrimsel nitelikteki çevreci üretim teknolojisiyle üretilen ‘ALUSIDING’ ürünü, Alman Tasarım Konseyi tarafından düzenlenen Iconic Awards 2019: Inovatif Mimarlık yarışması kapsamında ‘İnovatif Malzeme’ kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü. ‘FSC (Orman Yönetim Konseyi)’, ‘A2 Sınıfı Yanmazlık’’ ve EPD (Çevresel Ürün Beyanı) gibi sertifikalarının yanına uluslararası alanda büyük prestije sahip Iconic Awards yarışmasından aldığı birincilik ödülünü ekleyen Technowood, tecrübesi ve yenilikçi vizyonuyla ahşap sektörüne damga vurmaya devam ediyor.

‘ALUSIDING 20’ Yenilikçi Üretim Teknolojisiyle Rakiplerini Geride Bıraktı

Alman Tasarım Konseyi tarafından mimari, iç mekan tasarımı, ürün, iletişim ve konsept başlıklı 5 ana kategoriyle düzenlenen ICONIC Awards 2019: Inovatif Mimarlık yarışması, 5 ana kategoriye katılım gösteren yarışmacılara, bu kategorilere ek olarak ‘Tüm Kategorilerin Ötesinde’ olarak tanımladığı ‘Inovatif Malzeme’ kategorisine katılma hakkını sundu. Cephe Ürünleri ve ‘İnovatif Malzeme’ kategorilerinde yarışmaya katılan Technowood’un doğa dostu ürünü ‘ALUSIDING   ’, uzman jüri üyeleri tarafından ergonomik, işlevsellik, kullanıcı dostu olma, sürdürülebilirlik ve çevresel uyumluluk gibi konu başlıkları altında değerlendirmeye tabi tutuldu. ‘İnovatif Malzeme’ kategorisinde yenilikçi üretim teknolojisi ve tasarımıyla rakiplerini geride bırakan ‘ALUSIDING’ birincilik ödülünün sahibi oldu.


Technowood Ahşap Sektörüne Işık Tutuyor

Anı kurtarma değil geleceğe yatırım yapma’ fikri doğrultusunda geliştirdiği özel üretim teknoloji sayesinde her 100 ağaçtan 98’ini kesilmekten kurtaran Technowood, ahşap ve yapı sektörünün ‘Çevreci ve Yenilikçi’ firması rolünü üstleniyor.
Bugüne kadar 20’den fazla ülkede farklı ölçekte ve fonksiyonda mimari yapılara ahşabın teknolojik halini sunan ve sektörünün öncüsü haline gelen Technowood, Iconic Awards 2019: Inovatif Mimarlık yarışmasında elde ettiği birincilik ile sahip olduğu başarılara bir yenisini daha ekleyerek ahşap sektörüne ışık tutuyor.