AKASYA RESIDENCE

AKASYA RESIDENCE

Sektörün iki duayen ismi Sinpaş ve Akkök gruplarının liderliğinde kurulan Saf Gayrimenkul A.Ş’nin hayata geçireceği Akasya Acıbadem projesini tüm detaylarıyla  inceledik.  58 bin metrekarelik yeşil alanıyla doğaseverler için çekim noktası olan proje, sosyal yaşam açısından da tam anlamıyla şehir olanaklarıyla dolu. Çağdaş mimarisiyle dikkat çeken Akasya Acıbadem projesinin en önemli özelliklerinden biri ise Marmaray hattına 400 metrelik bir tünelle bağlanması. Lokasyon bakımından oldukça güzel bir noktaya konumlandırılan proje, E-5 karayolunun hemen yanında, Tem Yolu’na 4.5 km ve Boğaziçi Köprüsü’ne 6 km uzaklıkta..

Akasya Acıbadem’i özel kılan ve diğerlerinden ayıran bir çok özelliği var. En büyük özelliği lokasyonu ve doğal alanı çok geniş bir proje olması. Şehrin merkezinde pek çok projede bunu görebilirsiniz fakat 58 bin metrekare yeşil alana sahip başka bir proje daha yok.

Dünya’nın birçok ülkesinde, denerken öğreten öğretirken eğlendiren Kidzania, Türkiye’de sadece Akasya Bu pojede. 7 bin 500 metrekarelik alanda çocukların meslekleri eğlenerek öğrendikleri hastane binası, banka, pastane itfaiye binası gibi pek çok alan ya ratıldı. Çocuklar 4 saat boyunca bu alandan yararlanıyor. Proje kapsamında çocuklar için ayrıca ilköğretim okulu yapılması planlanıyor

Date:

12/06/2013

Category:

2013, Façade, Istanbul, Residence