EN TR

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

 

 

%98 DAHA AZ AĞAÇ TÜKETİMİ

Alaz Group, ağacın ilaç olması gerektiği mottosuyla yola çıkan doğaya saygılı bir kurumdur. Anı kurtarma değil, geleceğe yatırım yapma fikrine sıkı sıkıya bağlanmış bir zihniyetle ortaya çıkan TechnoWOOD ürünü ile soluduğumuz havanın rengini değiştirmeyi hedeflemekteyiz. Peki bunu nasıl yapıyoruz? Ağaç kesmiyoruz, ağaç kurtarıyoruz. Yarım milimetre kalınlığında ağaç kullanıyoruz; dolayısıyla 100 ağaç kesilerek yapılması planlanan bir projede biz 98 ağacı kurtarıyoruz.

 

Örnek olarak dış mekanlarda kullanılan ve ülkemizde kesimi yasak olan Kızıl Sedir Ağacı 100 yıl gibi bir sürede büyrür. Böyle bir ağaç sadece dış mekandaki boyutsal stabilitesi yüksek olduğu için inanılmaz derecede tüketiliyor ve bunu yapan firmalar da kesilen ağaçların yenilerinin dikildiğini söyleyerek insanları avutmaktalar. Biz de şu soruyu soruyoruz “Peki 100 yıl önce bugünkü katliam düşünülerek o denli ağaç dikilmiş olabilir mi?” Cevap: Emin olun HAYIR.

 

Kendini yavaş yavaş hissettirmeye başlayan iklim değişikliklerinin, hava kirliliğinin ve stresin en büyük kaynağının her yıl katledilen binlerce ağaç olabileceğini hiç düşündünüz mü?